Kdo jsme

Kdo jsme

Potkali jsme víno a změnilo nám život. V roce 2005 jsme založili na Malé Straně Prahy 1 prostor Vinný Újezd 19. Cílem bylo nabízet kvalitní vína z Moravy a vína ze světových vinic, které jsme znali a mysleli si, že budou chuťovým zpříjemnením pro ostatní milovníky vína. Stejného roku jsme se stali dovozci vín, z evropských lokalit, které jsme milovali. Hned první rok jsme uspořádali na 50 degustací a ochutnali vína ze všech důležitých světových vinařských regionů.

Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Jan Werich

Postupem času jsme se začali více věnovat gastronomii a propojovat víno s kvalitním jídlem. Začala spolupráce s mistry kuchaři. Máme za sebou stovky degustací – párování vín s jídly. Vydrželi jsme a pokračujeme v tom co nám je nejmilejší. Budoucnost je otevřena a těšíme se na výzvy!

Za projektem Vinného Újezdu 19 stojí Daniel Keřlík

Degustace vín pořádáme v našich prostorách pravidelně, máme jich za sebou více jak 1500 veřejných a mnoho a mnoho neveřejných – privátních. V našich velkoobchodních skladech jsou tisíce lahví k okamžitému odběru, ve vinotéce Vinného Újezdu 19 je připraveno vždy také pár tisíc kvalitních vín 😊.

Z jakých koutů Evropy dovážíme vína do ČR a co nás opravdu zajímá:

  • Německo – Rheingau, Rheinhessen, Pfalz
  • Rakousko – Weinviertel
  • Španělsko – La Rioja, Navara, Ribera del Duero, Costers del Segre, Yecla, Cariňena
  • Francie – Cote du Rhone, Languedoc, Alsasko, Loire

Samozřejmě spolupracujeme a nezapomínáme ani na české a moravské převážně malovinaře.

Kapacita prostor

Maximální kapacita je 160 osob – disponujeme 2 bary a variabilním prostorem 300 m2. Nacházíme se v centru Prahy pod lanovkou na Petřín.