NOVINKA V ČR – 9x prémiovová burgundská vína a 2x Riesling – Weigut Bernhart

Datum konání: Čtvrtek, 23.05.2024 19:00
Vstupné: 890 Kč

BURGUNDSKÉ ODRŮDY - BÍLÁ, ŠEDÁ A MODRÁ - PRECIZNOST A ELEGANCE VE VÍNĚ

23.05.2024 19:00

Přítelkyně, přátelé,
rádi bychom vás pozvali na další degustaci vín, a to z alsaských a falckých kopců. Po několika letech degustací a bližšího poznávání jsme zařadili do našeho dovozového portfolia další vinařství – Weingut Bernhart z německé oblasti Pfalz(i když 2/3 vinařství se rozkládá v Alsasku) z vesnice Schweigen-Rechtenbach.
Vinařství se k nám nepřipojilo z nenadání, ale my z Vinného Újezdu krom Rieslingů cílíme více a více na burgundské odrůdy. A Gerd Bernhart, je, musíme uznat, umí na výbornou. Hlavně tedy Weissburgunder(Pinot blanc) A Spatburgunder (Pinot Noir). Ukážeme si toho při této degustaci více, ale jasné zacílení bude na tyto 2 krásné odrůdy, které ochutnáme od základů, po Premier Cru až po Grand Cru.

Přijďte se s námi podělit o krásná vína, super příběhy a hlavně podstivost, uvěřitelnost a krásný živorní styl. To vše se jasně zrcadlí ve vínech, která budeme pít.
Degustace proběhne ve čtvrtek 23.5.2024 od 19h na Viném Újezdě 19.

Vinařství bychom rádi popsali jejich slovy:

VÍNO MÁME V RODINĚ.
Sabine a Gerd Bernhartovi jsou 4. generací, která vede vinařství. Sousední dům byl přistavěn ke stávajícímu provozu a dnes, po citlivém zrekonstruování, slouží jako moderní ochutnávková místnost. Vinice, z nichž dvě třetiny se nacházejí v Alsasku, vlastní rodina již 100 let.

VÍNO JE MOŽNÉ POUZE SPOLEČNĚ.
Máme to štěstí, že se můžeme opřít o tým dlouholetých zaměstnanců. Láska k vínu a s přírodou nás spojuje. Bez jejich obětavosti a dovedností by to, co vám můžeme nabídnout, nebylo možné. O to, že vždy dosahujeme kvality, o kterou usilujeme, se starají i naši kolegové. Od roku 2004 jsme členem sdružení VDP Deutscher Prädikatsweingüter e.V., zavázali jsme se k jeho vysokým standardům.

V PŘIROZENÉM RYTMU
Pracujeme ruku v ruce s přírodou. Řídíme se jí. V zimě, je čas prořezávat vinnou révu. Na jaře, kdy sledujeme rašící révu a jemně našeptáváme révě, ať roste. V létě, kdy redujeme počet bobulí a hroznů na snesitelnou úroveň. A na podzim, kdy s naším sklízecím týmem pečlivě sklízíme to, co přinesl rok.

Seznam vín k degustaci:
2022 Riesling Gutswein trocken BIO
2022 Schweigen Riesling Kalkmergel BIO

2023 Weißburgunder Gutswein trocken BIO
2023 Weißburgunder trocken BIO
2022 Schweigen Weißburgunder Tonmergel BIO

2022 Schweigener Sonnenberg FG Grauburgunder trocken BIO

2020 Spätburgunder Gutswein trocken BIO
2021 Schweigen Spätburgunder Kalkmergel BIO
2018 Schweigener Sonnenberg FG Spätburgunder
2019 Schweigener Sonnenberg WB Spätburgunder BIO
2019 Spätburgunder Sonnenberg KT GG

Cena degustace je stanovena na 890,-Kč a obsahuje i kvalitní občerstvení a vodu. Po degustaci si můžete vína nakoupit za výjimečné ceny.

Rezervovat svá místa můžete mailem, telefonicky 257 317 410(po 17h), 608 256 471 nebo on-line přes naše webové stránky – zde níže.

Těšit se na vaši návštěvu bude Daniel Keřlík a všichni z Vinného Újezdu 19

NOVINKA V ČR – 9x prémiovová burgundská vína a 2x Riesling – Weigut Bernhart

Rezervační formulář

zde můžete upravit začátek rezervace