Milé přítelkyně a přátelé krásných vín,
zveme vás na degustaci zajímavých, dobře pitelných a cenově přívětivých novinek z Languedocu. Představíme si, co vymysleli vinaři a vinařky na Château Raissac a v Domaine de la Provenquière.
Přivezli jsme od obou dále řadu dalších osvědčených a hezkých vín, která vám po degustaci připomeneme.
Začneme trojicí bílých – nejprve čistým Sauvignonem a pak Signature – vínem v krásné, atypické, skoro dárkové láhvi – směsí Grenache gris, Vermentino a Sémillon. Jeho růžová sestra z Syrah, Grenache a Semillonu přijde později. Bílou skupinu zakončíme barikovaným Chardonnay z řady Invincibles.
Následovat budou vína rosé, novinka Le Lys (Lilie) ze Château Raissac nezvykle z Cabernet Sauvignonu, Xtra Gris je další novinka z Provenquière, rosé z čistého Grenache a třetí bude již zmíněná sestra Signature. Obě tato vína máme i v magnumkách jako jarní dárky.
Před červenými si ukážeme oranžové víno, které v Provenquière dělají z bílých hroznů (Pinot Gris/šedá rulanda + Viognier), které, jako červená vína, kvasí komplet i se slupkami.
Zakončíme pak čtveřicí červených, nejprve cuvée Pinotu noir a Syrahu, a pak trojicí z Provenquière, dvě jednoodrůdová vína ze starých odrůd, tedy Malbec a Pinot Verdot a na závěr ochutnáme Le Capiteux, Syrah s menším množstvím Petit Verdot, zrající v sudech.
Seznam vín k degustaci:
1. Osterea – Château Raissac – 100 % Sauvignon
2. SIGNATURE Blanc – Domaine de la Provenquiere
Grenache gris, Vermentino a Sémillon
3. Le Conquerant – Domaine de la Provenquiere – 100 % Chardonnay barrique
4. Les Lys – Château Raissac rosé ze 100 % Syrahu
5. Xtra Gris – rosé Domaine de la Provenquiere z 100 % Grenache
6. SIGNATURE Rosé – Domaine de la Provenquiere – Syrah, Grenache a Semillonu
7. Orange – oranžové víno Domaine de la Provenquiere z Pinot Gris + Viognier
8. Pinot Noir + Syrah Château Raissac 2023
9. Malbec 100 % Domaine de la Provenquiere
10. Petit Verdot 100 % Domaine de la Provenquiere
11. Le Capiteux Domaine de la Provenquiere – Syrah a Petit Verdot
Vstupné na tuto degustaci bude 495,-. Rezervaci můžete učinit telefonicky 257 317 410(po-pá od 17h), 608 256 471, mailem vinnyujezd@vinnyujezd.cz nebo on-line zde níže. Vína si po degustaci budete moci nakoupit za příznivé ceny.
Těšit se na vaši návštěvu bude Ivan, Daniel, Andrea a všichni z Vinného sklepa Újezd 19